Багато домовласників ретельно підбирають інженерне обладнання, вибираючи найсучасніші, енергоефективні моделі, що дозволяють розумно витрачати ресурси. Але минає кілька років, і ефект втрачається. Після довгих з'ясувань причин виявляється, що за технікою не було належного догляду. Багато хто просто не здогадуються про необхідність профілактичного чищення опалювальних котлів, труб і радіаторів.

Найчастіше в опалювальних системах в якості теплоносія використовується вода, а в приватних будинках, в основному, її беруть з свердловин і колодязів. У такій воді в розчиненому вигляді містяться кисень, різні мінерали і солі жорсткості, які призводять до корозії обладнання та утворення накипу на стінках. Вважається, що накип товщиною 1-2 мм знижує ефективність тепловіддачі на 10-15%. Забиті радіатори не гріють, брудний теплообмінник котла працює непродуктивно. В результаті для підтримки комфортної температури доводиться збільшувати витрати теплоносія, обладнання працює не в оптимальному режимі, швидше зношується і вимагає до себе максимум уваги.

Будь-яку систему опалення та водопостачання потрібно регулярно обслуговувати, тільки тоді вона буде працювати безпроблемно і довго. Адже для нас техогляд автомобілів - обов'язкова процедура, яка не викликає питань. Так і з обладнанням: наприклад, котел раз на рік повинен оглядати фахівець який перевірить поточні налаштування і проведе профілактичні роботи.

Котел - це серце опалювальної системи будинку, і від його надійності, функціональності, стабільної роботи залежить багато чого. Але воно не зможе ефективно виконувати поставлене завдання, якщо «судини» - радіатори та труби - покриті корозійними бляшками і наростами.

Промивати радіатори системи опалення потрібно не менше одного разу на три роки. Найбільш схильними до корозії і накопиченню відкладень вважаються сталеві радіатори. Алюмінієвий варіант вимагає підтримки певних параметрів кислотності води, в іншому випадку все та ж корозія призведе до досить швидкого руйнування радіаторів.

Альтернативою промивання системи опалення може бути тільки її повна заміна. Якщо система змонтована зовнішньо і немає, наприклад, теплої підлоги, то заміна буде коштувати відносно недорого. Якщо ж всі труби замуровані в стіни, то альтернативи промиванню системи опалення просто не існує. На жаль, замовники з подібними проблемами найчастіше звертаються надто пізно: якщо труби повністю «заросли» і немає ніякої циркуляції через контур, то промивка серйозно ускладнюється. Тому при перших ознаках засміченості системи необхідно її промивати.

Ознаки засміченості системи опалення:

  • Не гріє водяна тепла підлога
  • Не прогрівається один або кілька радіаторів, або цілком контур опалення
  • Постійно зупиняється циркуляція системи через засмічення фільтра
  • Збільшилась витрата газу або іншого палива
  • Котел став частіше зупинятися
  • Знизилася віддача тепла з опалювальних приладів і, як наслідок, в приміщенні або будинку стало холодно

Якщо Ви помітили вищевикладені ознаки, то необхідно промивати систему опалення цілком або її окремі ділянки (радіатори).

Можливі варіанти промивки системи опалення та водопостачання:

Хімічна промивка. Основа методу полягає в додаванні до теплоносія  реагентів на основі лугів з різними присадками. Після закачування спеціалізованої хімії система працює в звичайному режимі протягом 2-6 тижнів (в залежності від стану системи). При цьому в опалювальній системі проходить хімічна реакція. Після того, як всі забиті частини системи повністю прогрілися, теплоносій зливають і заповнюють систему новим чистим теплоносієм. Даний метод досить простий, але у нього є істотний недолік: якщо в радіаторі або контурі опалення немає циркуляції (тобто сильне засмічення і теплоносій не може пройти), то ніякої реакції не буде. Зіткнувшись з такою проблемою, доводиться додатково використовувати гідропневматичний метод.

Гідропневматична промивка. Основа методу - промивка окремих контурів сумішшю повітря і води високо тиску. Це здійснюється універсальної установкою, що поєднує в собі повітряний компресор і водяний насос підвищеного тиску. За допомогою даної установки можна промивати системи опалення і водопостачання, також проводити роботи з опресовування системи стисненим повітрям або рідиною.

Раніше не існувало спеціалізованого обладнання та реагентів призначених для промивки системи опалення. Вся процедура зводилася до демонтажу радіаторів і опалювальних приладів і їх промивки на вулиці під напором води. Також в цьому випадку промивали труби, під'єднавши до них шланг і подаючи підвищений тиск в систему. На жаль, надлишковий тиск, що утворювався в системі, не міг бути вище тиску води, що надходить до будинку. Це величина, як правило, 2-4 атмосфери, що саме по собі недостатньо для промивки системи опалення. Звідси з'явилася думка, що промивка системи опалення річ неефективна, і краще все замінити і поставити нове. Зрозуміло, що нове краще старого, але економічна і естетична сторона питання в разі заміни системи вельми вагомий фактор, який багатьох клієнтів змушує задуматися про промивку системи опалення.

В останні роки з'явилося спеціальне обладнання, що дозволяє ефективно промивати системи опалення. Промивка може проводитися тільки рідиною або водоповітряною сумішшю. В обох випадках промивна станція може створити тиск 7-10 атмосфер (аналогічно промисловому устаткуванню для промивки систем опалення). Якщо цього недостатньо, наприклад, систему щось закупорило, можна перевести установку в режим опресовування і створити тиск рідини до 18 атмосфер або 60 атмосфер - для повітря. Такий тиск здатен видавити будь-який бруд. Також дана установка дозволяє проводити санітарну обробку трубопроводів водопостачання - дезінфекцію. В трубопроводах можуть утворюватися мулові відкладення, які мають неприємний запах. Даний прилад здатний методом гідропневматичної промивки видалити подібні відкладення.

Таким чином, періодична промивка систем опалення та водопостачання є невід'ємною і необхідною процедурою для їх повноцінного функціонування.

Зверніться за консультацією з розрахунку вартості і термінів проведення робіт з промивки систем опалення та водопостачання в наш Центр, і ми запропонуємо Вам комплекс заходів, виходячи з особливостей Вашого об'єкта і Ваших побажань!