Нині існує досить велика кількість різних типів радіаторів опалення. Усі вони відрізняються між собою матеріалом, формою, дизайном, потужністю та рівнем тепловіддачі. Щоб розібратися в тому, які з них підійдуть саме для Вашої оселі, не завадить ознайомитися з повним переліком найбільш популярних виробів, їхніми перевагами та можливими недоліками.

Найпопулярнішими типами радіаторів наразі є чавунні, алюмінієві, сталеві і біметалічні.  Для того, щоб зробити правильний вибір, потрібно зрозуміти, які радіатори опалення краще "впишуться" в систему обігріву вашого будинку або квартири.

Радіатори опалення поділяються на дві основні групи: панельні та секційні. Перші мають суцільну конструкцію, другі ж складаються з окремих фрагментів (секцій), що дозволяє формувати різні за розмірами батареї залежно від потреб та особливостей приміщення. Панельними наразі є лише сталеві батареї, секційними – алюмінієві, чавунні та біметалічні (зі сталі й алюмінію).

Чавунні радіатори

На зміну громіздким чавунним батареям опалення прийшли витончені і практичні радіатори з чавуну. Такі опалювальні прилади відомі своєю надійністю, практичністю та високою стійкістю до корозії, тому їх можна використовувати навіть у системах із теплоносієм не надто хорошої якості. Чавунним приладам не страшні перепади тиску, гідроудари і погана якість теплоносія. А жорстка вода не має на них такого згубного впливу, як на інші види приладів.

Загалом чавунні прилади опалення вважаються застарілими і використовуються в нових будівлях досить рідко, оскільки мають низьку тепловіддачу і велику вагу, яка ускладнює їхній монтаж.

Що стосується дизайну, то в наш час з'явилися дуже цікаві та оригінальні ретро-радіатори. Вони виглядають неймовірно вишукано. Оригінальний вигляд таких радіаторів допомагає дизайнерам втілювати свої ідеї в життя, тож їх часто застосовують з метою створення унікального інтер'єру.

 

 

Алюмінієві радіатори

Радіатори з алюмінію мають великий попит, оскільки є універсальними обігріваючими приладами. Вирізняються такі вироби прямими геометричними формами і сучасним дизайном. Головні переваги радіаторів з алюмінію – це висока тепловіддача, довговічність (в умовах правильної експлуатації), низька інерційність (їх можна застосовувати спільно з регуляторами температури), невелика вага та простота монтажу. Серед недоліків - схильність до корозії при високих концентраціях лугу у воді.

Секційні алюмінієві радіатори випускаються з різними розмірами та номіналами потужності. Найбільш розповсюджені – моделі із міжосьовою відстанню 350 та 500 мм. Довжина таких радіаторів залежить від кількості секцій, які продаються та встановлюються поштучно. У більшості випадків у один пристрій набирають 10 секцій.



Сталеві радіатори

Сталеві (панельні) радіатори складаються зі штампованих листів, які формують ряд вертикальних, паралельних між собою каналів. Останні об’єднуються горизонтальним колектором. Конструкція цих батарей може бути одно-, дво- або трирядною, з вираженими ребрами або без них. Кожен опалювальний прилад такого типу покривають кількома шарами термостійкої емалі.

Сталеві радіатори мють доступну ціну, хорошу тепловіддачу, стійкі до корозії. Їх краще не використовувати в системах опалення міських квартир, оскільки вони не витримують гідроударів і підвищеного до 25 атмосфер тиску.

Сталеві радіатори поділяють на типи, що позначаються як 10, 11, 20, 21, 22, 33. У цій класифікації перша цифра означає кількість панелей, друга – число конвекторів. Найбільш розповсюджені – 11-й, 22-й і 33-й типи. Чим більше пластин та конвекторів, тим більшою є площа обігріву, а відповідно і потужність радіатора. Типорозміри (їх близько 1000) у більшості панельних радіаторів однакові: висота – від 200 до 900 мм (300, 400, 500, 600 і 900 мм), довжина – від 300 мм до 3 м.

За способом підключення радіатори поділяються на нижні, бічні та універсальні. Моделі з нижнім підключенням мають вбудований термостатичний вентиль, на який за бажанням можна встановити термостат і з його допомогою регулювати температуру повітря в приміщенні. Однією з основних переваг сталевих радіаторів є те, що вони швидко нагріваються і охолоджуються, завдяки чому можна легко досягати бажаних температурних показників.

 

 

Біметалічні радіатори

Створюють такі прилади із двох різних металів – алюмінію та сталі, тому вони оптимально поєднують у собі переваги різних типів радіаторів на основі згаданих вище матеріалів – невелику вагу, простоту монтажу, стійкість до впливу корозії та малу інерційність, що дозволяє легко регулювати температуру в приміщеннях. Зовні вироби нагадують алюмінієві моделі, але, на відміну від них, містять всередині кожної секції сталеві труби. Завдяки цьому біметалеві радіатори здатні витримувати різні навантаження високим тиском – 25 і більше атмосфер.

Цей варіант радіаторів є ідеальним для централізованого опалення в міських квартирах, адже вони не лише надійні та довговічні, але й характеризуються високим рівнем тепловіддачі. До того ж, не є чутливими до хімічного складу теплоносія.

 


 

Що ж все-таки обрати? Як бачите, складно однозначно відповісти на запитання: "Які радіатори опалення кращі?". Все залежить від особливостей системи опалення. Підіб'ємо підсумки і виділимо найважливіші моменти й поради, які слід пам'ятати під час вибору радіаторів опалення.

1. Для централізованих систем, які зазвичай функціонують в багатоквартирних будинках, найкраще підійдуть біметалічні радіатори. Вони не чутливі до впливу низькоякісного теплоносія, перепадів тиску чи гідроударів, до того ж, мають високу тепловіддачу та низьку інертність, що дозволяє легко використовувати їх у поєднанні з терморегулюючою арматурою.

2. Хорошою альтернативою біметалічним радіаторам у міських квартирах є чавунні моделі. Завдяки високій корозійній стійкості чавуну вони можуть впевнено витримувати гідроудари та вплив низькоякісного теплоносія з централізованої системи. Основні недоліки такого рішення: висока інертність матеріалу, що не дозволяє використовувати радіатори на його основі в поєднанні з терморегуляторами; велика вага, яка ускладнює монтаж; досить висока ціна, порівняно з іншими варіантами радіаторів опалення.

3. Закриті системи опалення у приватних будинках облаштовувати новими радіаторами не так складно, як централізовані. Це пояснюється тим, що в умовах індивідуальних систем немає підвищеного тиску, а вода, як правило, заливається чистою і заздалегідь підготовленою. Тому алюмінієві або сталеві радіатори, які можуть без проблем працювати у поєднанні з пристроями терморегуляції, цілком підходять для них. Доступна ціна, сучасний дизайн, висока тепловіддача і мала інертність – основні переваги таких виробів.

Правильно підібраний радіатор опалення допоможе забезпечити Вашу оселю надійним джерелом тепла в холодні пори року! Купуйте радіатори та інші товари для опалення в Центрі комплексних рішень «Котел ОК» за кращими цінами і подбайте про комфорт і затишок усієї родини!