Розглянемо принцип роботи кімнатного термостата, і яким чином він економить енергоресурси.

Спрощено схему роботи кімнатного термостата можна описати так: встановлюємо термостат в кімнаті, налаштовуємо температуру і підключаємо його до котла. При досягненні заданої температури термостат вимкне котел, і при зниженні температури (на 0,5°С) знову його включить. Котли і самі вміють включатися /відключатися, але суттєва відмінність автоматики котла від термостата полягає в тому, що у котла регулювання відбувається по температурі теплоносія в системі і не залежить від температури в кімнаті. Такий пристрій, як звичайний кімнатний термостат економить від 10-15% газу, що споживається. Це відбувається за рахунок зменшення кількості включень-виключень котла. Кімнатний термостат ерморегулятор) дозволяє зробити режим роботи системи опалення найбільш оптимальним, тим самим істотно економити паливо і електроенергію, а також ресурс котла: котел не запускається, коли в кімнатах і без того комфортна температура.

Існує кілька видів кімнатних термостатів. Чим же вони відрізняються один від одного? Давайте розберемося. Кімнатний термостат може бути як звичайним (не програмованим), так і програмованим. Звичайний кімнатний термостат дозволяє встановити на ньому задану температуру повітря, яка буде підтримуватись в приміщенні. Програмований кімнатний термостат дозволяє управляти температурою повітря за встановленим графіком для кожного дня тижня. Наприклад, якщо вас цілий день немає вдома, то ви можете запрограмувати з 8.00 ранку до 17.00 вечора підтримувати температуру в будинку менше 15°С. В інший же час, коли ви вдома, з 17.00 до 8.00, запрограмувати вищу температуру. За допомогою кімнатного термостата можна зробити тижневе програмування. Це зручно, якщо опалення десь в дачному будинку, де бувають тільки по вихідним. Тоді ви програмуєте на регуляторі час прогріву системи до комфортної температури, скажімо, з вечора п'ятниці до ранку понеділка, і до вашого приїзду п'ятничним вечором в будинку стане тепло і затишно.

Спосіб підключення кімнатного термостата (терморегулятора) залежить від того, провідний він або бездротовий. Вже з назви випливає: провідні з'єднуються проводами, бездротові - на радіоуправлінні. Провідні термостати підключаються безпосередньо до керованого обладнання. Датчик провідного терморегулятора встановлюється в кімнаті, де треба підтримувати температуру, на ту частину стіни, куди не падають сонячні промені, на висоті 1.5 м від підлоги. До датчика приєднується тонкий двожильний провід, який тягнемо в котельню і приєднуємо до котла. Сам датчик працює від двох пальчикових батарейок.

Бездротовий кімнатний термостат складається з виконавчої частини, яка підключається до котла, і датчика, який можна переміщати по будинку, сигнал від нього проходить крізь будь-які перекриття і стіни. Працює безпровідний терморегулятор теж від двох пальчикових батарейок. Установка полягає в підключенні виконавчої частини регулятора (за допомогою порівняно короткого двожильного проводу) до котла в котельній і включення її в розетку.

Отже, які плюси має застосування кімнатного термостата (терморегулятора):

  • достатньо лише один раз просто виставити комфортну температуру і вона стабільно підтримується
  • не треба стежити за тим, щоб постійно регулювати температуру котла зі зміною погоди
  • не потрібно крутити вентилі на радіаторах
  • не потрібно спеціально вмикати/вимикати котел
  • все працює саме в залежності від температури: похолодало — термостат включає котел, потепліло — вимикає
  • показує час, температуру, включений котел
  • легка зміна заданої температури, зручність і простота управління
  • можливість встановити денну та нічну температуру, що дозволяє зробити опалення економічнішим.

Центр комплексних рішень «Котел ОК» пропонує Вам почати заощаджувати на опаленні вже зараз, придбавши у нас кімнатні термостати відомих виробників.